Vločkovače do bazénu
Nejprodávanější
Prostředky na projasnění bazénové vody mají mnoho názvů, i když se jedná o to samé. Často se můžete setkat s názvy jako vločkovač, flokulant, floccer nebo jiskra. Tyto přípravky fungují na principu shlukování drobných částeček nečistot, které na sebe navážou a písková filtrace je dokáže zachytit. Tyto přípravky lze použít pouze na zakalenou, neboli mléčnou vodu. Pokud je se zákalem voda zbarvena dozelena, měli byste použít také protiřasový prostředek. Pokud si nevíte rady, zavolejte na telefonní číslo, rádi Vám poradíme jaké použít vločkovače do bazénu.
Vločkovače složení
V podstatě se používají dva typy vločkovačů - první je síran hlinitý. Bílá krystalická látka, kterou rozpustíte ve vodě a poté ji nalijte do bazénu. V našem programu máme také vločkovací punčochu. Ta také obsahuje síran hlinitý, po vložení do skimmeru, dojde k vyvločkování.
Druhý typ je polyaluminiumhydroxichlorid - PAX 18, tekutý vločkovač použitelný i ve veřejných bazénech a vodních nádržích. Dávkuje se jen malé množství.
Vločkovače do bazénu použití - jak dávkovat?
Použití síranu hlinitého:Vločkovač rozpusťte v dostatečném množství vody a nalijte do skimmeru při zapnuté filtraci. Filtraci zapněte na 15 minut a pak ji vypněte. Vodu nechte stát přes noc. Vločkovač vysráží nečistoty na dno bazénu. Vzniklé usazeniny odstraňte bazénovým vysavačem. Před aplikací upravte pH na 6,8 - 7,4.
Použití polyaluminiumhydroxichlorid - PAX 18 - Vločkovač nalijeme do konve a naředíme vodou. Rovnoměrně rozlijeme po hladině bazénu. Po 12ti hodinách se vytvoří vločky. Zapneme filtraci a kal ze dna vyluxujeme. Filtraci necháme ještě 5 hodin zapnutou, a poté vypereme písek.
POZOR! - vločkovač můžete použít maximálně 2x týdně (2 dny po sobě a pak 5 dnů nic), jinak by došlo k převločkování a sám vločkovač by se začal chovat jako nečistota!
Neprůhledná kalná voda v bazénu
Pokud máte neprůhlednou kalnou vodu v bazénu, pak je vhodné použít vločkovač. Voda musí být bíle kalná.
Pokud je zeleně kalná, nejdříve použijte chloršok. Poté srovnejte hodnotu pH v bazénu. Nakonec přidejte vločkovač.
Důležité je mít propranou pískovou filtraci před vysáváním bazénu. Poté aplikujte vločkovač.
Mléčná voda v bazénu - Jak na bílý zákal?
Postupujte stejně jako u odstavce výše.
Vyvarujte se základních chyb
Často se setkáváme na různých diskuzích s problémy s vločkovačem, zde je několik typů:
1) Kupujte neředěný vločkovač, neměl by být průhledný, ale mít bronzovou až nahnědlou barvu.
2) Mějte pískovou filtraci, bez ní se ani s flokulantem pravděpodobně zákalu těžko zbavíte.
3) Pokud již kal klesl ke dnu, vyluxujte ho přímo z bazénu, nikoliv do pískové filtrace
4) Perte pískovou filtraci - při zákalu v bazénu klidně každý den
5) Udržujte pH mezi 6,8-7,3
6) Nedávkujte vločkovač vícekrát než 2x týdně
7) Mějte v pískové filtraci neopotřebovaný písek - filtrační písek měňtě 1x za 3 roky
Stále ještě voda není čistá?
Pak nám zavolejte nebo se zastavte u nás v kamenné prodejně v Pardubicích nechte si poradit, jaký vločkovač Vám bude nejvíce vyhovovat! Jste-li z Hradce Králové, neváhejte je to k nám jen 18 kilometrů.