Informace

Hodnocení zákazníků

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodání.

2020-07-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
zboží skladem

2020-07-18

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
rozumná cena, rychlé dodání

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dobrá komunikace,rychlé dodání,rozumné ceny,DOPORUČUJI

2020-07-17

Zazimování bazénu 


Nejprodávanější produkty v kategorii
Zobrazují se 1 – 12 z 12 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 12 položek

Zazimování bazénu

Na podzim je třeba kvalitně zazimovat bazén, abychom na jaře měli co nejméně práce. Vypusťte vodu pod trysky, dostaňte vodu z potrubí, aby nezmrzla. Ošetřete vodu dostatkem bazénové chemie, aby nezezelenala.

Zazimování nadzemního bazénu

Pro připravení bazénu na zimu je nejdříve nutné odpustit vodu pod trysky. Následně odpojíme bazénové hadice a dostaneme z nich vodu. Hadice si schováme do garáže nebo do jiného suchého prostoru.

Do trysek namontujeme zátky pro trysky.  Rozděláme pískovou filtraci (výpustný šroub dole na pískové nádobě) a necháme z filtrace vytéct vodu. Šesticestný ventil dáme do mezipolohy, kdy je přizvedlá páka, tak se z hlavy dostane všechna voda bez nutnosti ventil demontovat.

V bazénu srovnáme pH, aby bylo 7. Přidáme chlor šok, standartní dávku 90g na 10m3 vody. Pozor v bazénu je nyní cca polovina vody, dáme tedy poloviční dávku chloru.

Nakonec přidáme zazimovač bazénu.Standartní dávka je 500ml na 10m3.  Bazén zazimováváme když je venku kolem 10°C stupňů.

Na hladinu můžeme poklást dilatační plováky do bazénu. V krajním případě i PET lahve naplněné pískem.

Bazén můžeme zakrýt plachtou nebo nechat odkrytý. Během zimy zkontrolujeme, zda není voda zelená, případně přidáme chloršok (například v lednu nebo v únoru)

Obrázek zazimovaného bazénu Orlando od Marimexu, podobně vypadá i zazimování bazénu Bestway

Zazimování bazénu Bestway

Zazimování zapuštěného bazénu

U bazénu, který je celý pod zemí dochází k několika změnám při zazimování. Stejně jako u nadzemního bazénu odpustíme vodu pod trysky. Abychom dostali vodu z potrubí musíme mít trubky do spádu, nebo použít vysavač či vzduchovač pro vyfouknutí vzduchu z potrubí. Pozor, toto je nejdůležitější část zazimování, při podcenění Vám popraskají trubky v zemi!

Pak již postupuje podobně:

Do trysek namontujeme zátky pro trysky.  Rozděláme pískovou filtraci (výpustný šroub na spodní straně na pískové nádobě) a necháme z filtrace odtéct vodu. Šesticestný ventil dáme do mezipolohy, kdy je přizvedneme páku, tak se z hlavy dostane všechna voda bez nutnosti ventil demontovat.

V bazénu srovnáme pH, aby bylo 7. Přidáme chlor shock, standartní dávku 90g na 10m3 vody. Pozor v bazénu je nyní cca polovina vody, dáme tedy poloviční dávku chloru do bazénu.

Nakonec přidáme zazimovací roztok. Standartní dávka je 500ml na 10m3.  Bazén zazimováváme když je venku kolem 10°C stupňů.

Bazén můžeme zakrýt plachtou nebo nechat odkrytý. Během zimy zkontrolujeme, zda není voda zelená, případně přidáme chloršok (například v lednu nebo v únoru)

Takto zazimováváme bazény v zemi od jakéhokoliv výrobce (Poolservis, Albixon, Mountfield).. i typu - Foliový, laminátový, plastový, keramický

Na hladinu můžeme poklást dilatační plováky do bazénu. V krajním případě i Pet lahve naplněné pískem.

Zazimování bazénu Pardubice, Hradec Králové

Pokud máte zájem zazimováváme bazény v našem regionu, zavolejte nám na telefonní číslo v kontaktech na stránkách poolservis.cz

Individuálně s vámi prokonzultujeme možnosti zazimování Vašeho bazénu v Pardubicích, Hradci Králové, či Chrudimi.

Pokud si bazén chcete zazimovat sami, je možný i osobní odběr v provozovně.