Informace

Hodnocení zákazníků

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodání.

2020-07-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
zboží skladem

2020-07-18

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
rozumná cena, rychlé dodání

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dobrá komunikace,rychlé dodání,rozumné ceny,DOPORUČUJI

2020-07-17

Slevy

Bazénová chemie 

Podkategorie

 • Bezchlórová bazénová chemie

  Bezchlorová úprava bazénové vody je v současné době rostoucí odvětví péče o bazénovou vodu. Výhod je několik, zbavíte se nepříjemného zápachu chloru, a také voda je příjemnější, nemluvě o snížení rizika působení chloru na lidský organismus. Bezchlorová chemie do bazénu je zpravidla postavena na bázi peroxidu ve vyšších koncetracích. Používá se stejný peroxid jako na desinfekci ran v lékárně (ten má 3% koncentraci). V našem sortimentu najdete značky Sanosil s 9% koncentrací a Oxa. Sanosil využívá jak sílu peroxidu, tak i koloidní stříbro. U Oxy je narozdíl od Sanosilu aktivní pouze peroxid, je tedy vhodné doplnit přípravek protiřasovým prostředkem. Nalezte u nás i aktivní 35% peroxid vodíku, který je ale možný nakoupit pouze na firmu.

  Široké využití bezchlorové bazénové chemie

  Nejen pro obyčejné bazény, ale i pro vířivky máme speciální menší balení Sanosilu 5litrů. Aby jste dosáhli správného účinku, je třeba několikrát za sezónu (1x za 2 měsíce) vodu ve vířivce pročistit superchlorací - nadávkujte dvojnásobek dávky stanovené na chloršoku. Díky tomu dojde k vyvázání všech nečistot, následující den pak můžete opět přejít na běžné dávkování.Tímto postupem přejdete tvorbě slizkého povlaku na stěnách bazénu.

  Kyslíkové tablety do vody

  Kyslíkové tablety jsou alternativou k tekutým přípravků na bázi kyslíku. Buď se používají vícesložkové kyslíkové tablety, které obsahují sypký peroxid spolu s protiřasovým prostředkem, nebo se používají tablety pouze s peroxidem a přídáváte kyslíkový aktivátor, který funguje jako protiřasový prostředek.

  Desinfekce vody peroxidem

  Při použití tekutého peroxidu pro desinfekci vody dosáhnete lepší ekonomiky provozu. Tekutý peroxid je oproti kyslíkovým tabletám lépe dávkovatelný a zpravidla má vyšší účinnost (koncentraci). Navíc cena je o desítky procent nižší. Pokud peroxid doplníte i o protiřasový prostředek, je voda v bazénu jako křišťál. Přesto je třeba několikrát za sezonu (podle vytížení bazénu) udělat superchloraci bazénové vody ( použít chloršok a dostat z vody všechny nečistoty, jako je například "sliz" na stěnách, který se může po delší době používání peroxidu začít tvořit). Použitelný je i pro vířivé bazény.

  "Desinfekcí vířivky či bazénu peroxidem ušetříte zdraví sobě i svým dětem."

  Zkušenosti s bazény bez chloru

  Máme dlouholeté zkušenosti s aplikací peroxidu a kyslíkové chemie v bazénech i vířivkách. Vždy je potřeba dodoržovat dávkovaní stanovené na obalu přípravku. Výrazně doporučujeme bazénový tester na bechlorovou chemii, který Vám pomůže odhalit problém s vodou. Desinfekci je potřeba doplnit o pH mínus nebo pH plus pro regulaci pH.  V neposlední řadě je důležitá pravidelná superchlorace (viz. výše) nebo použití protiřasových prostředků v udržovací dávce jednou za 14 dnů. Z náší zkušenosti s bezchlorovou chemií je třeba také dostatečně dlouhou dobu filtrovat a pravidelně čistit filtrační písek nebo kartuši.

  Bezchlorová chemie prodej Pardubice

  Můžete se s námi poradit, zavolejte nám nebo se zastavte u nás v Pardubicích v kamenné prodejně a vyberte si kyslíkovou chemii, která Vám budou nejvíce vyhovovat za ty nejlepší ceny!  Jen 15 minut od Hradce Králové.

  Otevírací dobu najdete v kontaktech.

 • Chlórové a multifunkční tablety

  Tablety do bazénu jsou základem pro čistou vodu v bazénu. Prodávají se jak pouze s obsahem chloru a pomalým rozpouštěním, tak s více složkami, kdy se uvolňuje mimo chloru i protiřasový prostředek a prostředek na projasnění vody.

  Chlorové bazénové tablety

  Chlorové bazénové tablety jednosložkové jsou buď větší - 200g, které se používají pro větší bazény nad 10m3 nebo menší 20g tablety, které se dají použít na menší bazénky od 1000 litrů.

  20g chlorové tablety můžete použít bezproblémů pro vířivky!

  Tablety do bazénu se vkládají do plováku nebo skimmeru.

  Pokud dáváte tablety do plováku, pak je třeba počítat s dlouhodobějším rozpouštěním tablety a je možné, že budete nucení použít více tablet najednou, aby došlo s dostatečné chloraci bazénu. Variantou je také vložit plovoucí dávkovač do skimmeru, pak je jednoduché regulovat dávkování a zároveň máte částečně chráněný skimmer od agresivního chloru a tablety Vám děti v bazénu nemohou vysypat na dno azénu při hraní.

  Při vložení do skimmeru se tablety rozpouští rychle a může trpět plast skimmeru a bazénová flexi hadice vedoucí k bazénové filtraci. Proto je třeba nastavit několikrát za den spouštění filtrace, aby nedocházelo k nadměrné koncentraci chloru.

  Jako podporu v parných dnech můžete použít chlornan sodný v 20l balení z našeho eshopu. (Máme také menší 10l balení chlornanu sodného)

  Chlorové tablety - bazén i vířivka

  Na obrázku výše jsou jednosložkové tablety.

  Tablety do bazénu - multifunkční

  Multifukční tablety obsahují mimo chloru i další složky  - protřasový prostředek, vločkovač, stabilizovač chloru, snižování pH.

  V nabídce máme celou paletu:

  3v1 chlorové tablety - triplex

  5v1 chlorové tablety - BST

  10v1 chlorové tablety - Action 10

  Chlorové tablety do bazénu Pardubice

  Chcete si o chlorových tabletách s námi promluvit? Zastavte se u nás v Pardubicích v kamenné prodejně a vyberte si chlorové tablety, které Vám budou nejvíce vyhovovat za ty nejlepší ceny! Jen 15 minut od Hradce Králové.

  Otevírací dobu najdete v kontaktech.

 • Chlor šok do bazénu

  Chlor šok do bazénu se používá pro zachlorování bazénové vody na jaře, pokud Vám zezelená voda, nebo Vám došly chlorové tablety. Okamžitý účinek.

  Chlor shock do bazénu

  Je nutné rozlišovat mezi dvěma druhy chloršoků:

  • Super rychlý chloršok - účinnost do několika minut, rozpad do 24 hodin ( Výrobce aqua blue) - možné použití pro odbourání vázaného chloru při použití dvojnásobéné dávky. Vhodné pro likvidaci zelené řasy v bazénu.
  • Standartní shock chlor - účinnost v řádu desítek minut - rozpad 2-3 dny - vhodný pro dlouhodovější použití - někdo ho používá jako náhradu za tablety (nedoporučujeme). Může trpět skelet bazénu, díky dlouhodobých vysokým koncetracím chloru v bazénu

  Chloršok

  Shock Chlor 

  Chloršok dávkování je uvedeno zpravidla na obalu přípravku - obecně se dává kolem 80-100g na 10m3 vody. Pro superchloraci - odbourání vázaného chloru v bazénu doporučujeme použít 200g na 10m3, stejně tak v případě, že používáte bechlorovou bazénovou chemii (peroxid vodiku  nebo sanosil super) a chcete zrestartovat vodu.

  Složení chloršoku - existují dva druhy - první je chlornan vápenatý -super rychlý, druhý je dichlorisokynurát, který je trochu slabší.

  Chloršok prodej Pardubice

  Pokud se chcete o použítí chlor šoku pobavit s námi? Zastavte se u nás v Pardubicích v kamenné prodejně a vyberte si chloršok, který Vám budou nejvíce vyhovovat za ty nejlepší ceny! Máme chloršok 1kg, 3kg, 5kg i 10kg. Jen 15 minut od Hradce Králové.

  Otevírací dobu najdete v kontaktech.

 • Protiřasové prostředky

  Pokud se Vám nepovede udržet hodnoty bazénové vody v normě, můžete se stát, že Vám voda zezelená. Pak je čas na to použít bazénovou chemii proti řasám (pokud je voda pouze kalná, podívejte se do sekce prostředky na projasnění vody - vločkovače).

  Použití protiřasové bazénové chemie

  Pokud používáme protiproud, volíme lepší přípravek - Alba super, nepění a může se používat i v plaveckých bazénech. Pokud máte menší bazén, stačí Vám základní algicid - algex.

  Oba dva mají podobnou účinnost proti řasám. Záleží hlavně na pěnivosti.

  Jak dávkovat protiřasový prostředek

  Pokud máte zelenou vodu v bazénu, nestačí jen nalít do bazénu protiřasový prostředek a jít od bazénu.

  Postup proti zelené vodě:

  1) Srovnáme hodnotu pH v bazénu

  2) Přidáme chloršok do bazénu nebo chlornan sodný pro úpravu pitné vody

  3) Vypereme filtrační písek a necháme zapnuté bazénové čerpadlo

  4) Přidáme protiřasový prostředek

  Protiřasová bazénová chemie Pardubice

  Chcete si o algicidech s námi promluvit? Zastavte se u nás v kamenné prodejně a vyberte si algicidy, které Vám budou nejvíce vyhovovat za ty nejlepší ceny! Jen 15 minut od Hradce Králové.

  Otevírací dobu najdete v kontaktech.

 • Vločkovače do bazénu

  Prostředky na projasnění bazénové vody mají mnoho názvů, i když se jedná o to samé. Často se můžete setkat s názvy jako vločkovač, flokulant, floccer nebo jiskra. Tyto přípravky fungují na principu shlukování drobných částeček nečistot, které na sebe navážou a  písková filtrace je dokáže zachytit. Tyto přípravky lze použít pouze na zakalenou, neboli mléčnou vodu. Pokud je se zákalem voda zbarvena dozelena, měli byste použít také protiřasový prostředek. Pokud si nevíte rady, zavolejte na telefonní číslo, rádi Vám poradíme jaké použít vločkovače do bazénu.

  Vločkovače složení

  V podstatě se používají dva typy vločkovačů - první je síran hlinitý. Bílá krystalická látka, kterou rozpustíte ve vodě a poté ji nalijte do bazénu. V našem programu máme také vločkovací punčochu. Ta také obsahuje síran hlinitý, po vložení do skimmeru, dojde k vyvločkování.

  Druhý typ je polyaluminiumhydroxichlorid - PAX 18, tekutý vločkovač použitelný i ve veřejných bazénech a vodních nádržích. Dávkuje se jen malé množství.

  Vločkovače do bazénu použití - jak dávkovat?

  Použití síranu hlinitého:Vločkovač rozpusťte v dostatečném množství vody a nalijte do skimmeru při zapnuté filtraci. Filtraci zapněte  na 15 minut a pak ji vypněte. Vodu nechte stát přes noc. Vločkovač vysráží nečistoty na dno bazénu. Vzniklé usazeniny odstraňte bazénovým vysavačem. Před aplikací upravte pH na 6,8 - 7,4.

  Použití polyaluminiumhydroxichlorid - PAX 18 - Vločkovač nalijeme do konve a naředíme vodou. Rovnoměrně rozlijeme po hladině bazénu. Po 12ti hodinách se vytvoří vločky. Zapneme filtraci a kal ze dna vyluxujeme. Filtraci necháme ještě 5 hodin zapnutou, a poté vypereme písek.  

  POZOR! - vločkovač můžete použít maximálně 2x týdně (2 dny po sobě a pak 5 dnů nic), jinak by došlo k převločkování a sám vločkovač by se začal chovat jako nečistota!

  Neprůhledná kalná voda v bazénu

  Pokud máte neprůhlednou kalnou vodu v bazénu, pak je vhodné použít vločkovač. Voda musí být bíle kalná, tak, jako na obrázku.

  Neprůhledná kalná voda v bazénu

  Pokud je zeleně kalná, nejdříve použijte chloršok. Poté srovnejte hodnotu pH v bazénu. Nakonec přidejte vločkovač.

  Důležité je mít propranou pískovou filtraci před vysáváním bazénu. Poté aplikujte vločkovač.

  Mléčná voda v bazénu  - Jak na bílý zákal?

  Postupujte stejně jako u odstavce výše.  (Bazén na obrázku má zelenou folii)

  mléčná voda v bazénu - bílý zákal

  Vyvarujte se základních chyb

  Často se setkáváme na různých diskuzích s problémy s vločkovačem, zde je několik typů:

  1) Kupujte neředěný vločkovač, neměl by být průhledný, ale mít bronzovou až nahnědlou barvu.

  2) Mějte pískovou filtraci, bez ní se ani s flokulantem pravděpodobně zákalu těžko zbavíte.

  3) Pokud již kal klesl ke dnu, vyluxujte ho přímo z bazénu, nikoliv do pískové filtrace

  4) Perte pískovou filtraci - při zákalu v bazénu klidně každý den

  5) Udržujte pH mezi 6,8-7,3

  6) Nedávkujte vločkovač vícekrát než 2x týdně

  7) Mějte v pískové filtraci neopotřebovaný písek -  filtrační písek měňtě 1x za 3 roky

  Stále ještě voda není čistá?

  Pak nám zavolejte nebo se zastavte u nás v kamenné prodejně v Pardubicích nechte si poradit, jaký vločkovač Vám bude nejvíce vyhovovat!  Jste-li z Hradce Králové, neváhejte je to k nám jen 18 kilometrů.

  Otevírací dobu najdete v kontaktech.

 • Regulace pH

  Jednou z nutností pro udržení čisté vody je měření a regulace pH v bazénové vodě. PH by se mělo pohybovat mezi hodnotami 6,8-7,3. Pokud je pH nad stanoveným rozmezím může docházet k růstu řasy v bazénu, i když je ve vodě dostatek chloru. Pro snížení pH v bazénové vodě používejte přípravek s označením PH mínus. Pokud je hodnota pod stanoveným pásmem, znovu může docházet ke znečištění vody. Proto používáme PH plus ke zvýšení pH ve vodě.

  Jak zvýšit ph v bazénu

  Když je pH v bazénu příliš nízké (pod 6,7) je nutné ho zvýšit, abychom předešli tvorbě řas a snížili agresivitu vody na konstrukční prvky bazénu.

  V našem pH plus programu si můžete vybrat:

  Ph plus 1kg

  Ph plus 3kg

  Ph plus 5kg

  Ph plus 25kg

  Jak snížit ph v bazénu

  Když je pH v bazénu vysoké (nad 7,4) je vysoká pravděpodobnost, že se začnou tvořit v bazénu řasy.

  V našem pH mínus programu si můžete vybrat:

  Ph mínus 1,5kg

  pH mínus 5kg

  pH mínus 15kg

  ph mínus 25kg

  Prodej Ph mínusu a plusu v Pardubicích

  Ph mínus nebo plus si můžete nechat poslat dopravcem do 24 hodin. Nebo se zastavte u nás v kamenné prodejně ve městě Pardubice, jen 20 kilometrů od Hradce Králové.

 • Čištění bazénu

  Často se nečistoty usadí na stěny a dno bazénu v takové míře, že není možné je jednoduše vyčistit. Proto je třeba použít přípravky, které nám čištění usnadní. U každého produktu je napsáno na co se nejvíce hodí, pokud si nebudete vědět rady, zavolejte nám.

  Čištění okrajů bazénu

  Čistit hladinou linku můžete čistit i v případě, že máte napuštěný bazén.  Ideální pro čistění okrajů bazénu je  přípravek speciálně na okraje bazénu.  Jednoduše použijete houbičku a nanášením přípravku odmyjete nečistotu z hladinové linky. Vždy po umytí jednoho metru povrch opláchneme bazénovou vodou. Přípravek není pro bazénovou vodu závadný.

  čistění stěny bazénu


  Čím a jak vyčistit stěny bazénu

  Pro čištění stěn bazénu se nejlépe hodí čistič stěn bazénu. Problém je, že stěny můžete efektivně čistit pouze při odpuštěném bazénu. Pokud je bazén napuštěný, jedinou možností je použit bazénový vysavač nebo se potopit s houbičkou  snažit se nečistotu dosat dolů.

  Čištění bazénu po zimě

  Pokud použijete na podzim zazimovací prostředek a budete mít srovnané pH + budete kontrolovat pravidelně vodu v bazénu, do jara by se Vám zkazit neměla. Přesto se může stát, že bude bazén znečištěný. Pak doporučujeme: Vodu zachlorovat, srovnat pH, největší nečistoty ze dna odluxovat do kanálu, nechat zapnutou filtraci, použít protiřasový prostředek.


  Tvrdost bazénové vody

  Pokud je voda v bazénu příliš tvrdá, mohou se Vám tvořit vápenaté usazeniny v bazénu (nebo třeba usazeniny železa, manganu, mědi atd.)
  Tvrdost vody by se měla pohybovat pod 18° německých stupňů. Pro snížená tvrdosti použijte přípravek pro snížení tvrdosti vody.

 • Zazimování bazénu

  Na podzim je třeba kvalitně zazimovat bazén, abychom na jaře měli co nejméně práce. Vypusťte vodu pod trysky, dostaňte vodu z potrubí, aby nezmrzla. Ošetřete vodu dostatkem bazénové chemie, aby nezezelenala.

  Zazimování nadzemního bazénu

  Pro připravení bazénu na zimu je nejdříve nutné odpustit vodu pod trysky. Následně odpojíme bazénové hadice a dostaneme z nich vodu. Hadice si schováme do garáže nebo do jiného suchého prostoru.

  Do trysek namontujeme zátky pro trysky.  Rozděláme pískovou filtraci (výpustný šroub dole na pískové nádobě) a necháme z filtrace vytéct vodu. Šesticestný ventil dáme do mezipolohy, kdy je přizvedlá páka, tak se z hlavy dostane všechna voda bez nutnosti ventil demontovat.

  V bazénu srovnáme pH, aby bylo 7. Přidáme chlor šok, standartní dávku 90g na 10m3 vody. Pozor v bazénu je nyní cca polovina vody, dáme tedy poloviční dávku chloru.

  Nakonec přidáme zazimovač bazénu.Standartní dávka je 500ml na 10m3.  Bazén zazimováváme když je venku kolem 10°C stupňů.

  Na hladinu můžeme poklást dilatační plováky do bazénu. V krajním případě i PET lahve naplněné pískem.

  Bazén můžeme zakrýt plachtou nebo nechat odkrytý. Během zimy zkontrolujeme, zda není voda zelená, případně přidáme chloršok (například v lednu nebo v únoru)

  Obrázek zazimovaného bazénu Orlando od Marimexu, podobně vypadá i zazimování bazénu Bestway

  Zazimování bazénu Bestway

  Zazimování zapuštěného bazénu

  U bazénu, který je celý pod zemí dochází k několika změnám při zazimování. Stejně jako u nadzemního bazénu odpustíme vodu pod trysky. Abychom dostali vodu z potrubí musíme mít trubky do spádu, nebo použít vysavač či vzduchovač pro vyfouknutí vzduchu z potrubí. Pozor, toto je nejdůležitější část zazimování, při podcenění Vám popraskají trubky v zemi!

  Pak již postupuje podobně:

  Do trysek namontujeme zátky pro trysky.  Rozděláme pískovou filtraci (výpustný šroub na spodní straně na pískové nádobě) a necháme z filtrace odtéct vodu. Šesticestný ventil dáme do mezipolohy, kdy je přizvedneme páku, tak se z hlavy dostane všechna voda bez nutnosti ventil demontovat.

  V bazénu srovnáme pH, aby bylo 7. Přidáme chlor shock, standartní dávku 90g na 10m3 vody. Pozor v bazénu je nyní cca polovina vody, dáme tedy poloviční dávku chloru do bazénu.

  Nakonec přidáme zazimovací roztok. Standartní dávka je 500ml na 10m3.  Bazén zazimováváme když je venku kolem 10°C stupňů.

  Bazén můžeme zakrýt plachtou nebo nechat odkrytý. Během zimy zkontrolujeme, zda není voda zelená, případně přidáme chloršok (například v lednu nebo v únoru)

  Takto zazimováváme bazény v zemi od jakéhokoliv výrobce (Poolservis, Albixon, Mountfield).. i typu - Foliový, laminátový, plastový, keramický

  Na hladinu můžeme poklást dilatační plováky do bazénu. V krajním případě i Pet lahve naplněné pískem.

  Zazimování bazénu Pardubice, Hradec Králové

  Pokud máte zájem zazimováváme bazény v našem regionu, zavolejte nám na telefonní číslo v kontaktech na stránkách poolservis.cz

  Individuálně s vámi prokonzultujeme možnosti zazimování Vašeho bazénu v Pardubicích, Hradci Králové, či Chrudimi.

  Pokud si bazén chcete zazimovat sami, je možný i osobní odběr v provozovně.

 • Tekutá bazénová chemie

  Využití chemických přípravků v tekutém stavu má pro údržbu bazénu řadu výhod.

  1.  Dají se použít prakticky všechny (bez sanosilu) pro veřejné bazény.
  2. Mívají vyšší koncetraci - pro úpravu vody stačí použít menší množství než sypkého granulátu. To platí  pro chloršok vs. chlornan sodný pro bazény. Platí to i v případě pH mínus tekuté vs. pH mínus sypké.
  3. Není třeba rozpouštět je v kbelíku, můžete je dávkovat přímo do bazénu - ne samozřejmě hned např. 3 litry, ale postupně nalévat podél bazénu.
  4. Jsou levnější - oproti sypkým přípravků je jejich výroba snazší a koncová cena pak nižší.

  chlornan sodný dávkování

  Prodej chlornanu sodného pro pitnou vodu, bazény i studny

  V našem sortimentu naleznete balení chlornanu sodného ve 20l nebo v 10l, který lze široce použít.

  Dávkování je uvedeno na každém obalu, obecně platí - šoková dávka 150 - 200 ml / 10 m3. Udržovací dávka 70 - 100 ml / 10 m3 jednou za 3-6 dnů.

  Navštivte naši prodejnu ve městě Pardubice

  Není nic snazšího než za námi dorazit do prodejny v Pardubicích (18km od Hradce Králové), kde s Vámi rádi probereme ošetření Vašeho bazénu nebo studny.


Nejprodávanější produkty v kategorii
na stránku
Zobrazují se 1 – 48 z 105 položek
Zobrazují se 1 – 48 z 105 položek

Bazénová chemie

Používání bazénové chemie je jedním ze způsobů, jak udržet vodu ve Vašem bazénu čistou. Ať už máte bazén jen na několik stovek litrů nebo na desítky kubíků vody, zde naleznete vše potřebné pro úpravu vody. Základem je regulace pH a chlóru.

Nejlevnější bazénová chemie

Pokud hledáte levnou bazénovou chemii, pak v našem sortimentu naleznete vše co potřebujete.

Na našem eshopu máme všechny nutné chemikálie pro bazén.

eshop bazénová chemie levně pardubice

Výrobci bazénové chemie

V našem sortimentu naleznete všechny známe výrobce:

 • Chemoform od Vágnerpool
 • Aqua blue ze Semtína
 • CTX od Astralpool

V následujících měsících zahrneme do sortimentu:

 • Bazénovou chemii Mountfield
 • Vodnář z Prahy a Blanska
 • Guaa z Brna
 • Probazen z Rybitví
 • Marimex

Bazénová chemie Pardubice

V Pardubicích se nachází naše kamenná prodejna bazénové chemie. Autem z Hradce Králové jen 15 minut.

Na našem eshopu naleznete kompletní sortiment bazénové chemie - vše levně, kvalitně a od více výrobců.

Výdejní místa našeho eshopu

Mimo rozvoz zásilek přes DPD a Českou poštu, je možné využít i služeb Uloženky.

Pobočky uloženky naleznete v těchto městěch:

Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Zlín, Olomouc, Havířov, Kladno, Most, Karviná, Opava, Frýdek-Místek, Karlovy Vary, Jihlava, Teplice, Děčín, Chomutov, Přerov, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Přerov, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Orlová, Kolín, Trutnov,  Písek, Kroměříž, Šumperk, Vsetín, Valašské Meziříčí, Litvínov, Uherské Hradiště, Hodonín, Český Těšín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Krnov, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Kopřivnice, Klatovy, Ždár nad Sázavou, Bohumín, Jindřichův Hradec, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Hranice, Beroun, Louny, Otrokovice, Slatiňany.